Magazin

Karaca ikinci kez gömüldü

Karaca ikinci kez gömüldü

Emrah Karaca'nın, oğlu olup olmadığını tespit etmek amacıyla DNA testi için açılan sanatçı Cem Karaca'nın mezarı, alınan kemik, saç ve diş örneklerinin yerine konması için tekrar açıldı.

Bakırköy 8'inci Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi Bülent İlter, Adli Tıp Doktoru Özer Tuğsavul, Cem Karaca'nın 3'üncü eşi, Emrah Karaca'nın annesi Feride Balkan Karaca ile son eşi İlkim Karaca, dün Üsküdar Karacaahmet Seyid Ahmet Mezarlığı'ndaki kabri başına geldi.

Yapılan DNA testiyle yüzde 99.99, Cem Karaca'nın oğlu olduğu saptanan Emrah Karaca (29) ise babasının mezarının açılmasını görmeye içi elvermeyeceği gerekçesiyle yine mezara gelmedi. Bir görevli tarafından mezarın kazılmasının ardından beyaz bir çuval içindeki sanatçıya ait uyluk kemiği, saç ve diş örneklerini mezara kondu.

İlkim Karaca uyluk kemiğine dokundu
Cem Karaca'nın son eşi İlkim Karaca, "Kemiğine dokunabilir miyim? " diye doktordan izin istedi. Mezara konmadan önce İlkim Karaca uyluk kemiğini bir süre okşadı. "Cem severdi" diyerek mezara küçük bir nazar boncuğu attı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.05.2006
460
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.