Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kadınlara özel kıraathane

Kadınlara özel kıraathane

Ev kadını, üniversite öğrencisi ve eski muhasebeci olan üç kadının Taksim Sıraselviler'de açtığı ''Kadınlar Kahvesi'' kadınların yanı sıra ''centilmen erkekler''e de hizmet sunuyor. Kadınlar Kahvesi, logosunu da centilmen erkekleri sembolize eden şapkalı bir erkek olarak belirledi.

Kadınlar Kahvesi'nin ortaklarından 49 yaşındaki Nesrin Alaşkı, kızının ve arkadaşlarının ısrarı üzerine yıllar süren ev kadınlığını terk ederek her zaman hayalinde olan kahveyi açtıklarını söyledi. Logoyu da kendisinin seçtiğini belirten Nesrin Alaşkı, ''Burası kadınlar kahvesi ama bu logoyu gören erkekler de müdavimimiz oldu. Biz kadınlar centilmen erkeklerle her zaman bir arada oluruz'' diye konuştu.

"Eskiden konken partileri yarım kalıyordu"
Sakarya Üniversitesi'ni 1999 depremi sonrasında bitiren 25 yaşındaki Zeynep Çömlekçi de, deprem anıları nedeniyle okuduğu muhasebeciliği hiç yapmak istemediğini belirterek ''Yemek yapmayı çok seviyorum. Beni rahatlatıyor. Tüm stresimi alıyor. Biraz da buradan yola çıkarak, böyle bir yer açmayı hep istemiştim'' dedi. Böyle bir fikrin özellikle yakın çevrelerince ''çok zor'' olduğu düşünülerek pek onaylanmadığını belirten Çömlekçi, ''Burayı açınca gördük ki, kadınların böyle bir yere ihtiyacı var. Bazı müşterilerimiz, 'Bizim konken partilerimiz oluyor, evde yapıyoruz ve özellikle hizmet ederken zorlanıyoruz. Çünkü oyun yarım kalıyor, burası bizim için çok iyi oldu' dediler'' diye konuştu.

Mantıdan salataya, tatlılardan köfteye...
Kadınlar arası tavla turnuvası düzenlemeyi düşündüklerini anlatan Çömlekçi, kadınların oyun oynayıp sohbet edecekleri bir yer açtıklarını söyledi. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği servislerinin yapıldığı kahvede, mantıdan salataya, tatlılardan köfteye kadar pek çok çeşidinin bulunduğunu belirten Çömlekçi, ayrıca nargile ve okey, domino, satranç ve iskambil oyunlarının da yer aldığını söyledi. 08.00 - 24.00 saatleri arası açık olan ve özel gün ve toplantılar için rezervasyon da kabul eden Kadınlar Kahvesi'nde ''dedikodu köşesi'' yer alıyor, kahve ve tarot falına da bakılıyor.
(Hürriyet)
687
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.