Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Jessica Alba hasta!

Jessica Alba hasta!

Hollywood'un öne çıkan yeni kuşak yıldızlarından Jessica Alba'nın küçüklüğünden beri bir türlü tam olarak iyileştiremediği bir hastalığı olduğunu biliyor musunuz.

27 yaşındaki Alba'nın bu sorunu obsesif- kompulsif bozukluk (saplantı- zorlantı bozukluğu) adı verilen bir duygu-durum bozukluğu.

Alba; belirgin sıkıntıya veya işlevselliğinde önemli ölçüde bozulmaya yol açan tekrarlayıcı obsesyon ya da kompulsiyonlarla süren bu psikiyatrik bozuklukla çocukluğundan beri mücadele ediyor.

Kısa bir süre önce bir kız bebek sahibi olan Alba, temizlik takıntısı olduğunu itiraf ediyor. "Yanımda sürekli dezenfektan madde taşıyorum. Özellikle de otellere gittiğimde kullanacağım şeyleri temizliyorum" diye anlatıyor güzel yıldız. Jessica Alba bu psikiyatrik bozukluğu sanatçı olmanın bir sonucu olarak görüyor. Ve şöyle konuşuyor:

"Herhangi bir şeyi yaptığımda hep en iyisini yapmaya çalışıyorum. Mükemmeliyetçiyim ve benim gibi bir çok sanatçının yani yaratıcı olan kişilerin obsesif kompulsif bozukluğa sahip olduğunu düşünüyorum."

Obsesif kompulsif bozukluk, terapi seansları ve antidepresanlarla tedavi ediliyor. Ancak uzun bir süre alıyor.
(Vatan)
612
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.