Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İyi bir seks için neler yapılmıyor ki

İyi bir seks için neler yapılmıyor ki

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Ekmekçioğlu'nun, dünya genelinde cinsel gücü artırdığına inanılan alışkanlıklar üzerinde yaptığı derleme, ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

İyi bir seks için insanların binlerce yıldır değişik yollara başvurduğu, böcek bile yediği, hatta bu uğurda canından bile olduğu belirlendi. Doç. Dr. Oğuz Ekmekçioğlu'nun geniş çaplı derlemesine göre insanlar cinsel yaşantısını renklendirmek için değişik alternatifler peşinde koşuyor.

Güneydoğu Asya'da kınkanatlı böceklerin, Meksika'da tahtakurularının, Afrika'da kaplan testisinin yenilmesi insanların cinselliğe ne kadar önem verdiklerine farklı bir bakış açısı getirirken, insanların erken boşalma ve ereksiyon sorunları için de değişik bitki bileşiklerine yöneldiği belirlendi.

Derlemede, kadınların da iyi bir seks için en az erkekler kadar çaba gösterdiği sonucuna ulaşıldı. Kadınlar, afrodizyak (cinsel gücü artırıcı) etkisi olduğuna inandıkları bitkileri ve bunların karışımlarını tereddütsüz kullanabiliyor.
Türkiye'de ise insanların diğer ülkeler kadar yoğun bir şekilde bu tür karışımlara yönelmediği sadece bitkilerden ve tatlılardan yararlanmaya çalıştığı ifade edildi.

Doç. Dr. Oğuz Ekmekçioğlu, dünyada yaygın olarak kullanılan afrodizyakların bazılarının etkisinin deneysel ya da klinik çalışmalarla da kanıtlandığını belirterek afrodizyak ve ereksiyon düzeltici olduğu bildirilen bileşikleri şöyle dile getirdi:

İSPANYOL SİNEĞİ: Kınkanatlı böceklerden elde edilen bir kimyasaldır. Uzakdoğuda binlerce yıldır cinsel uyarıcı olarak kullanılmaktadır. Uygunsuz kullanımında ölümle sonuçlanan vakalar belirlenmiştir. Meksika'da tahta kuruları, Afrika'da kaplan testisi kantaridin benzeri etkiden faydalanmak için insanlar tarafından kullanılıyor.

JAPON ERİĞİ KARIMI: Bu karışımın cinsel isteği, uyarılmayı ve orgazmı artırdığı söyleniyor. Ağırlıklı olarak Uzakdoğu'da kullanılıyor.

KORE KIRMIZI GİNSENGİ: Panax Ginseng denilen yöresel bitkinin yenilmesiyle cinselliğin ve fiziki performansın arttığına inanılıyor.

MACA: And Dağlarında 4 bin 4 bin 500 metre yükseklikte yetişen bir bitkidir. Afrodizyak etkisi olan bitki cinsel gücü ve isteği artırıyor.

TONGHAT ALİ: Malezya'da kullanılan afrodizyaktır. Cesaret verici ve cinsel gücü artırıcıdır. Hayvanlarda cinsel gücü artırmıştır.

TRİCHHOPUS ZEYLANİCUS YAPRAĞI: Hindistan'ta ender rastlanan bir bitkidir. Bu bitkiyle beslenen hayvanların cinsel gücünün arttığı saptanmıştır.

LİBİDO: Döllenmiş ve bir kaç gün bekletilen tavuk yumurtasının bileşenleriyle hazırlanan bir afrodizyak. Çalışmalarda, cinsel isteği belirgin şekilde artırdığı görülmüştür.

AK TAI VE CHAN SU: Aşk taşı Batı Hindistan'da, chan su Çin'de kullanılan afrodizyaktır. Kurbağa derisinden ve bezlerinden elde edilen bileşendir. Muhtemelen beyin üzerinde olumlu etkiler yapıyor.

PADİŞAH MACUNU: Bal, pekmez ve 18 çeşit bitkiden elde edilen, çok besleyici bir karışımdır. Anadolu'da afrodizyak olarak kullanılıyor.
174
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.