Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İşyeri rutinleri uykuyu tetikliyor

İşyeri rutinleri uykuyu tetikliyor

Yapılan bir araştırma, uzun çalışma günleri, rutin görevler, sürüp giden toplantılar ve sürekli ekrana bakmanın çalışanları uyumaya teşvik ettiğini ortaya koydu.

İnternet'teki iş bulma sitesi Jobline ve Monster Worldwide Inc.'in 29 Mart-13 Nisan günlerinde ortaklaşa yaptığı araştırmada, başta İrlandalılar olmak üzere Avrupalıların 4'te 1'inin işyerinde uyuduğu tespit edildi.

Toplantıda, masada, tuvalette...
14 ülkeden 21 bin 500 kişinin katıldığı ankete göre, çalışanların yüzde 24'ü toplantıda, masasında ya da tuvalette uyuyor. İşyerinde uyuyanlarda ilk sırayı yüzde 40'la İrlandalılar alırken, ankete katılan Danimarkalıların yüzde 80'i işyerinde hiç uyumadığını iddia ediyor. Katılımcıların yüzde 39'u ise işyerinde uyumadığını, ancak uyumamak için direndiğini vurguluyor.

Uyumaya teşvik had safhada
Sitede yayımlanan açıklamada, uzun çalışma günleri, rutin görevler, sürüp giden toplantılar ve sürekli ekrana bakmanın çalışanları uyumaya teşvik ettiği özellikle vurgulandı.
234
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.