Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İngiltere'de emeklilik hakları genişletildi

İngiltere'de emeklilik hakları genişletildi

İngiltere'de evlilik dışı ilişki yaşayan ya da eşcinsel ilişki içinde olan ordu mensuplarının dul ve yetimlerine de emeklilik haklarının verileceği açıklandı.

Ordu mensuplarının, ölümlerinden önce birlikte yaşadıkları kişiyi "bakmakla yükümlü olduğu kişi" olarak kaydettmeleri, ölümlerinden sonra hayat arkadaşlarının onlara ait bütün haklardan yararlanmasını sağlamaya yetecek.

Savunma Bakanlığı, önceden kayıt yaptırılmamış durumlarda da ayrıntılı bir araştırmanın ardından, bir kişinin ölen ordu mensubunun hayat arkadaşı olduğunun kanıtlanması halinde, bu kişinin de aynı haklardan yararlanmasının sağlanacağını açıkladı.

Birlikte yaşadığı SAS komandosu Brad Tinnion'ın Sierra Leone'deki bir kurtarma operasyonu sırasında ölümünün ardından ona ait hiçbir haktan yararlanamayan Anna Homsi, Savunma Bakanlığı tarafından yapılanbu hazırlığı büyük bir memnuniyetle karşıladığını bildirdi. Homsi ve diğer birçok kişinin, yasal hazırlığın tamamlanmasının ardından haklarını almak üzere başvuruda bulunacağı belirtiliyor.
Yayın tarihi: 16.09.2003
182
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.