Magazin

İngilizler duygusal besleniyor

İngilizler duygusal besleniyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma, İngilizlerin neredeyse yarısının duygusal nedenlerden dolayı yemek yediğini gösterdi.

Priory Clinic'in 2 bin kişinin katımıyla gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarına göre yetişkin İngilizlerin yüzde 43'ü öfke, üzüntü, yalnızlık ve can sıkıntısı gibi duygularını bastırmak için yiyor.

KÖTÜ HİSSEDEN YEMEĞE
Bu kişiler, evde ya da işyerinde yaşadığı sorunlar nedeniyle kendilerini kötü hissettikleri zaman yemeğe saldırıyor. 16-24 yaş arasındaki gençlerin yüzde 47'si ve 34-44 yaş grubundakilerin yüzde 40'ı da sırf sıkıntan yemek yiyor, Kadınların ve ve 45-54 yaş arasındakilerin yüzde 30'unun yemek yeme ihtiyacı ise stresten kaynaklanıyor.

PİŞMANLIK DA VAR
Araştırma olur olmaz sebeplerden dolayı yemek yiyenlerin daha sonra pişmanlık duyduğunu da gösterdi. Kadınların yüzde 33'ü yemek yedikten sonra kendini suçlu hissettiğini, yüzde 31'i de daha zayıf olmaları durumunda kendilerini daha mutlu ve başarılı hissedeceklerini söyledi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 24.08.2004
189
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.