Magazin

İngiliz BBG'sinde ırkçılık itirafı

İngiliz BBG'sinde ırkçılık itirafı

İngiltere'de Kanal 4 adlı televizyon kanalında yayımlanan "Biri Bizi Gözetliyor" programında, önceki akşam elenen Jade Goody, Hintli oyuncuya karşı ırkçı tavır sergilediğini ve ülkesine haksızlık yaptığını gözyaşları içinde kabul etti.

İngiliz News of the World dergisine açıklamalarda bulunan 25 yaşındaki Jade Goody, program sırasında Hintli Bollywood yıldızı Şilpa Shetty'ye karşı tavırlarının hayatının en büyük hatası olduğunu belirterek, "Şilpa Shetty kabalık ve ırkçılık kurbanı, evet" ifadesini kullandı.

Tavrımdan iğrendim
Programdan elenen Goody, bu tavrından iğrendiğini belirterek, programın bu bölümden önce bu kadar sindirici ve zalim olabileceğinin farkına varamadığını kaydetti.

Kendimden nefret ediyorum
Irkçı olduğunu düşünmediği şeylerin gerçek hayatta ırkçı olabileceğini gördüğünü söyleyen Goody, bunu başka kültürlere karşı cehaletiyle açıkladı ve "Şimdi kendimden nefret ediyorum, bu olay kariyerime son verirse, kendime kızmaktan başka yapacak şeyim yok" dedi.

Davranışlarım insanları allak bullak etti
Goody, "İngiltere'ye haksızlık yaptığınızı düşünüyor musunuz?" şeklindeki sorunun yanıtı olarak da "Davranışlarım birçok insanı allak bullak etti. Bu başka ırktan insanların benim yüzünden sorunlarla karşılaşması anlamına geliyorsa, bundan üzgünüm, bu kabul edilemez" ifadesini kullandı.

Jade Goody, cuma gecesi televizyon izleyicilerinin yüzde 82'nin oyuyla Biri Bizi Gözetliyor'dan elenmişti. Goody'nin ırkçı tavırları İngiltere'de ve Hindistan'da çok ses getirmiş, halkın yanı sıra siyaset ve din çevrelerinden sert eleştiriler gelmişti.
Yayın tarihi: 21.01.2007
501
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.