Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İç çamaşırı kraliçesi

İç çamaşırı kraliçesi

Avustralyalı ünlü top model Elle Macpherson (42), kendi adını taşıyan iç giyim markasıyla servetini ikiye katladı.

Elle Macpherson'un özel koleksiyonuna ait ürünler sağ taraftaki Foto Galeri'de!

1990 yılına kadar modellik yapan seksi güzelin 2 ve 7 yaşında iki oğlu var. Yılın bir bölümünü Bahama Adaları'ndaki yazlığında bir bölümünü de İsviçre Alpleri'nde geçiren Macpherson, yıllara meydan okuyan vücuduyla gençlere taş çıkartıyor.

'Bayan Vücut' şimdi iç çamaşırı kraliçesi
Bir dönemin ünlü modeli Elle Macpherson, adını taşıyan iç giyim markasıyla konuşuluyor. Seksi 'anne' milyon dolarlık şirketin başında. Amerikan Sports Illustrated Dergisi'ne üç yıl (1986-1988) üst üste kapak olmuş tek model...

Derginin editörü Jule Campbell onun için "Erkekleri mıknatıs gibi çeken kadın" dese de asıl lakabı "Bayan Vücut". Avustralyalı eski fotomodel ve oyuncu Elle Macpherson (42), yıllara meydan okuyan müthiş vücuduyla objektiflerin karşısına korkusuzca çıkıyor. Bahama Adaları'ndaki evini Vanity Fair Dergisi'ne açan Macpherson, Külkedisi masalına benzeyen inanılmaz hayat öyküsünü tüm açıklığıyla anlattı.

DOĞAL, SADE VE ÇEKİCİ
Asıl adı Eleanor Gow... 29 Mart 1963'te Sydney'de dünyaya gelen Macpherson, küçük kardeşinin ona taktığı Elle adıyla ünlendi. Soyadı ise annesinin ikinci eşinden geliyor. 10 yaşındayken anne ve babasının boşanmasıyla sarsıldığını gizlemeyen ünlü model, oğulları Cy (2) ve Flynn (7) ile kurduğu ilişkinin çok iyi olmasını o yıllarda yaşadığı travmaya bağlıyor. Çocuklarının babası Fransız banker Arpad Busson'la da evli değiller...

"Böylesi daha heyecan verici, o benim 10 yıldır sevgilim, erkek arkadaşım" diyen Macpherson, bu söyleşiden bir ay sonra da ayrıldıklarını açıkladı. Macpherson, 19 yaşında, "ilk aşkım" dediği 40 yaşındaki Fransız fotoğrafçı Gilles Bensimon ile evlenmişti. Bensimon için "Hayatımı en çok etkileyen kişidir. Onunla tanıştıktan altı ay sonra Fransızca'yı çok iyi konuşabiliyordum. Şarap kültüründen edebiyata, resimden müziğe her şeyi bana o öğretti" diyen Macpherson, üç yıl sonra boşandı.

1985'te Fransız Elle Dergisi'nin de fotoğraf editörü olan Bensimon sayesinde güzel model, kariyerinde hızla ilerledi. Esas çıkışı ise Amerikan Sports Illustrated Dergisi'nin mayo ekindeki pozlarıyla oldu. Sağlıklı, atletik ve yuvarlak hatlarıyla diğer modellerin içinden hemen fark edilen Macpherson, profesyonelliğiyle dünyanın en iyi top modelleri arasında girmeyi başardı.

BAHAMALAR'DAN İSVİÇRE'YE
1990 yılında model ajansından ayrılıp bir menajerle çalışmaya başladı. Hedefi belliydi; "marka olmak". Yeni Zelandalı bir iç giyim markası olan Bendon'dan Victoria's Secret'a, ünlü iç giyim markalarının modelliğini yapan Macpherson, 40 yaşına ayak bastıktan sonra kendi şirketini kurdu. "Hem kameranın önünde, hem de arkasında olamayacağımı anladım ve fotomodellik kariyerime son verdim" diyen Macpherson, şimdi uluslararası bir şirketin başında...

Ünlü modelin adını taşıyan bu milyon dolarlık iç giyim markasının, Gwyneth Paltrow'un Amerikalı talk-show'cu Oprah Winfrey'in programında "Elle Macpherson marka emzirme sütyenini tavsiye ediyorum" açıklamasıyla satışlarını katladığı bir gerçek. (Oprah Winfrey, programın ardından 640 Amerikalı asker eşine bu sütyenlerden hediye etti.) Bahama Adaları'ndaki evlerinden, kayak yaptıkları İsviçre Alpleri'ne, Macpherson ailesinin büyük zamanı İngiltere'de geçiyor.

Seksi 'anne', çocuklarının her şeyden üstün olduğunu vurguluyor, onlarla deniz kenarında oynarken... Sigarayı bırakan, büyük partiler yapmaktan vazgeçen Macpherson, artık dostlarını evlerinde ağırlıyor. Bir dönem sinema filmi çeviren, Naomi Campbell ve Claudia Schiffer'la Fashion Cafe zincirini işleten seksi model için hayatında bundan sonra yalnızca çocukları ve işi olacak; "23 yıldır çalışıyorum. Muhteşem bir ailem var. Kariyerimin zirvesindeyim. Artık 'Bu benim hayatım' diyebiliyorum."
242
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.