Magazin

Hollywood İnternet'ten satışta

Hollywood İnternet'ten satışta

Hollywood stüdyolarının, filmlerin dijital versiyonlarını İnternet üzerinden satışa çıkaracağı açıklandı.

Altı stüdyodan yapılan açıklamada satışların, Hollywood'un 7 büyük film stüdyosunun 5'inin ortak sahibi olduğu 'Movielink' adlı siteden yapılacağı duyurulurken, sitenin sahipleri Warner Bros., Universal Pictures, Sony Pictures, Paramount Pictures, Twentieth Century Fox ve MGM, sitede eski filmlerin 10-20, yeni filmlerin ise 20-30 dolara satışa sunulacağını belirttiler.

Bir hafta içinde satışa çıkarılacak olan filmler arasında 'Brokeback Dağı' ve 'King Kong' da bulunuyor.

DVD'lerle aynı gün satışa çıkarılacak
Stüdyolar, yeni filmlerin DVD'de satışa sunulduğu gün dijital versiyonlarının da İnternet üzerinden satışa sunulacağını, pekçok filmin gösterime girdikten 45 gün sonra satın alınabileceğini duyurdular.

Movielink sitesinde satılan dijital filmlerin, indirildiği bilgisayarın sabit sürücüsünde süresiz olarak saklanabileceği ve en fazla 2 bilgisayara daha transfer edilebileceği belirtilirken, yedek olarak da içerdiği güvenlik kodu sayesinde yalnızca bilgisayarda izlenebilecek DVD'lere yüklenebileceği kaydedildi.

Ayrı bir açıklama yapan Sony ve Lionsgate stüdyoları ise 'CinemaNow' adlı sitelerinden film satışı yapacaklarını duyurdu. 'CinemaNow' sitesinde satılan filmlerin ise yalnızca indirildiği bilgisayarda izlenebileceği açıklandı.
Yayın tarihi: 04.04.2006
344
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.