Magazin

Hokkabaz tartışmasında son nokta

Hokkabaz tartışmasında son nokta

"Hokkabaz çalıntı" iddiasını ortaya atan gazeteci Savaş Ay'ın senaryosunu okuyan Doğa Rutkay net konuştu: "Senaryoyla Hokkabaz arasında bir benzerlik yok."

Hikaye, benim hikayem
Savaş Ay, Hokkabaz filmi gösterime girdiğinde şok bir iddiayla ortaya çıkmıştı: "Sanatta hırsızlığın adı esinlenmeye çıkmış. Sihirbaz olan babamla 1964'te çıktığımız turnede yaşananları 'Şeytan Torbası' adıyla senaryolaştırmıştım. Kriz nedeniyle çekemediğim filmde Memet Ali Alabora, Beyazıt Öztürk, Doğa Rutkay, Eylem Şenkal, Petek Dinçöz ve Sergen Yalçın rol alacaktı. Bu isimlerin hepsi şahidimdir."

Cem'in ihtiyacı mı var
"Şahit"lerden biri olan Doğa Rutkay, Savaş Ay'ın kendisine sunduğu senaryo ile Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazdığı "Hokkabaz" filmi arasında bir benzerlik olmadığını söyledi. Rutkay, "Savaş Ay filmde beni oynatmak istemişti. Senaryoyu okuyan biri olarak Hokkabaz ile bir benzerliği olduğunu söyleyemem. Zaten Cem Yılmaz da buna ihtiyacı olan biri değil, iki senaryo arasında bir benzerlik yok" dedi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 02.11.2006
293
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.