Magazin

Hepsi solcu yıldızlar

Hepsi solcu yıldızlar

Tiyatro, sinema ve müzik dünyasının 3 tanınmış ismi, sözleşmiş gibi aynı anda 'solcuyuz' açıklaması yaptı...

Sanat dünyasının 3 tanınmış ismi, ilginç bir zamanlamayla, siyasi görüşleriyle ilgili açıklamalar yaptı. İlk açıklama, 'Şans Kapıyı Kırınca' filminin çekimleri süresince Küba'da bulunan ve izlenimlerini 'Hacı Komünist' adlı kitabında toplayan Ferhan Şensoy'dan geldi.

Kitabın önceki gece düzenlenen imza gecesinde Şensoy, "Komünistim demek iddialı bir tavır. Evet, ben bu dünya görüşüne yakınım, ama katı komünizmden yana değilim" dedi. Geceye katılan Okan Bayülgen de, eski bir ABD düşmanı olduğunun altını çizip, "Ben de komünistim. Bugünlerde bütün dünyada bir Amerikan düşmanlığı var ama bizim Amerikan düşmanlığımız biraz daha eski" diye konuştu.

AKP'den şikâyetçi değil
Solculukla ilgili üçüncü açıklama ise Teoman'dan geldi. Sola yakın özgürlükçü bir politika görüşü olduğunu söyleyen Teoman da şöyle konuştu: "Yaşam görüşümde biri muhafazakâr bir parti tarafından yönetilmek istemez ama bakıyorum da AKP'den çok da şikâyetçi değilim. Sol dediğimiz taraflara baktığımda acayip muhafazakâr kişiler görüyorum."
(Milliyet)
Yayın tarihi: 02.03.2005
427
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.