Magazin

'Harry Potter'ın altıncısı tamam

'Harry Potter'ın altıncısı tamam

J. K. Rowling, 'Harry Potter and the Half-Blood Prince'ı tamamladı. Kitap 16 Temmuz'da çıkacak.

En çok satan kitaplar listesinin gediklilerinden olan ve sinema uyarlamasıyla milyonlarca kişiyi beyazperdeye çeken 'Harry Potter' serisinin yazarı J. K. Rowling, son kitabını tamamladı. Rowling, 'Harry Potter and the Half-Blood Prince' adını verdiği altıncı kitabın gelecek yıl 16 Temmuz'da kitapçılarda yerini alacağını açıklayarak okurlarına yeni yıl müjdesi verdi.

Detaylar 25 Aralık'ta
Britanyalı yazar, İnternet sitesinde yer alan açıklamasında kitapla ilgili detayları Noel günü olan 25 Aralık'ta vereceğini söyleyerek, "Hepinizin, bunun Noel günü olmasını beklediğinizi biliyorum. Kutlayanların, Noel'de kitabımı okumaktan ziyade, yapacak daha iyi şeyleri olduğuna eminim. Noel'i kutlamayanlarsa kesinlikle 25'ine kadar beklemeyeceklerdir" dedi.

Hem kitap, hem bebek
Rowling'in açıklaması, satışları azalan kitapçıları da memnun etti. Serinin beşinci kitabı olan 'Zümrüdüanka Yoldaşlığı' piyasaya çıktığında ilk 24 saat içinde 5 milyon kitap 'kapışıldı'. Tüm serilerin şu ana kadar 100 milyondan fazla kopyası satıldı. Sinemaya uyarlanan ilk üç seriyse milyonlarca kişiyi beyazperdeye çekti.

J. K. Rowling, satış rekorları kıran kitaplarını yazarken bir yandan da ailesini genişletiyor. Geçen yıl ikinci bebeğini doğuran ve yine hamile olan yazar, gelecek yıl üçüncü çocuğunu dünyaya getirecek.
(Radikal)
Yayın tarihi: 22.12.2004
365
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.