Magazin

Harry Potter çılgınlığı

Harry Potter çılgınlığı

ABD'nin New York kentinde kitapçılarve oyuncak mağazaları, bu hafta sonu piyasaya çıkacak Harry Potter kitabı için partiler ve özel programlar düzenleyecek.

Bunlardan en ilginci cumayı cumartesiye bağlayan gece, ünlü Times Meydanı'ndaki dünyanın en büyük oyuncak mağazası Toys'R'Us´ta düzenlenecek. Gece yarısını 1 dakika geçe açılacak oyuncak mağazasının önünde kuyrukta beeyen çocuklar, "Harry Potter ve Anka Kuşu Tarikatı" adlı kitaba kavuşacaklar.

Mağazada ayrıca, en iyi Harry Potter karakteri kostümü yarışması yapılacak ve kitabın sesli versiyonunu seslendiren aktör Jim Dale yenikitaptan bölümler okuyacak. Ünlü oyuncakçının önünde çocukların en sevdikleri Harry Potter kıyafetiyle cuma gününden itibaren sıraya girmeleri bekleniyor. Yeni Harry Potter kitabının çıkışı nedeniyle birçok kitabevi de cumartesi günü özel programlar düzenliyor. Kentteki ünlü Barnes and Noble kitapçısı yeni kitabın çıkışı nedeniyle sihirbazlık gösterileri düzenlerken, bir başka kitapçıda da çocukların yüzleri kitaptaki karakterler gibi boyanacak ve canlı baykuşlar gösterilecek. Harry Potter'ın 5. kitabının yayıncısı Scholastic kitabevi, kitabın ilk baskısının 8.5 milyon kopya olduğunu ve bunun birkaç hafta içinde tükendikten sonra 2. baskının yapılmasının beklendiğini açıkladı.
(AA)
Yayın tarihi: 17.06.2003
415
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.