Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gölün suyuyla para kazanıyor

Gölün suyuyla para kazanıyor

Britanya'da bir girişimci, Loch Ness'ten doldurduğu suları satarak servet kazanıyor.

ABD'li arkadaşlarının isteği üzerine gezmeye gittiği gölden şişeyle su getiren 37 yaşındaki işadamı Brian Ball, getirdiği sular büyük ilgi görünce bunu bir iş haline getirmeye karar verdi. Loch Ness canavarının yaşadığı gölden gelen sulara talep artınca Londra'da yaşayan Ball, evini de gölün bulunduğu Aberdenshire'a taşıdı. Loch Ness Ziyaretçi Merkezi'ne gölden doldurduğu suları satmak için başvuran Ball, üzerinde 'İçmek için uygun değil' ibaresi bulunduğu sürece satışın sorun olmayacağını öğrenince ticarete başladı.

Şişesi 15 milyon
Üzerinde efsanevi Loch Ness canavarının logosu bulunan şişelerde suyu pazarlayan Ball, şişesi 6 pound'dan (15 milyon lira) satıyor. İnternet'teki ünlü açık artırma sitesi e-Bay aracılığıyla satış yapan girişimci, şimdiye kadar Avustralya, ABD, Yeni Zelanda, Kenya ve Kanada'nın da aralarında bulunduğu pek çok yerden yaklaşık 250 'göl suyu' siparişi aldığını açıkladı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 27.07.2004
377
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.