Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gisele de dolardan soğudu

Gisele de dolardan soğudu

Brezilyalı süpermodel Gisele Bündchen, doların değerinin düşük olduğu zamanlarda, dolar üzerinden yapılan ödemeleri geri çeviriyor.

Mesleki hassasiyeti ve ticari duruşu adeta güzelliğini kanıtlar nitelikte. Yakın dönemde Leonardo Di Caprio ile de adı aşk dedikodularına karışan dünyanın en çok kazanan süper modeli Gisele, kendisine her fırsatta iş yaptığı dönemin en değerli para birimiyle ödeme yapılmasını istiyor.

Öncelikli amacının kazancını arrttırmak olduğunu belirten modelin yıllık kazancı 33 milyon dolar. Dünyanın en çok kazanan modelleri listesinde ilk sırada yer alıyor. Gisele'i ikinci sırada Kate Moss takip ediyor.

Menajeri: 'Şu sıralar tüm iş anlaşmalarını 'euro' üzerinden yapıyoruz. Çünkü yakın gelecekte dolar'a ne olacak bilemiyoruz, euro kazandırıyor...' diyor.

Alınan bilgilere göre en son ağustos ayında Amerikan reklam şirketi Procter&Gamble ile yaptığı Pantene reklamlarının kontratında da anlaşmayı euro para birimi üzerinden yaptı.

Geçen hafta dolar euro karşısında rekor seviyelerde düşüş yaşadı. Doların FED'in faiz indiriminden sonraki ilk ciddi düşüşü gerçekleşti. Dolar ilk defa 1.45 dolar seviyesinde aşağı yönlü bir çakılma yaşadı.

Pound, dolar karşısında son 26 yılın en yüksek seviyelerini gördü. birçok yatırımcı doların daha da düşeceği konusunda yorumlarda bulundu.

Gisele Bündchen de dolardaki bu iniş ve çıkışları yakından takip edenlerden. Özellikle de sırtını dolara dönen yatırımcılar, Warren Buffet ve Bill Gross'u büyük bir ilgiyle izliyor.

1999'da oluşan ralliyi önceden tahmin eden Jim Rogers, ABD ekonomisinin resesyon süreci içine girdiğini ve yatırımların Çin yuanı dahil olmak üzere farklı döviz kurlarına yönlendirmenin akıllıca olduğunu açıkladı ve sözlerine ekledi: 'Önümüzdeki altı ayın ardında eğer İsviçre frankı eşiğin üzerne çıkarsa, İsviçre frankına yatırım yapmam.'

Gisele de bu önerileri oldukça yakından takip ediyor...Bir anlamda doların ateşi magazin dünyasını da yakıyor...
434
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.