Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Geceyarısı Ekspresi II

Geceyarısı Ekspresi II

Steven Seagal'ın son filminde, Türkiye'nin Polonya Başkonsolosluğu çalışanları, kız çocuklarını pazarlıyor.

Dünya sinemalarında yeni gösterime giren "Out Of Reach" adlı filmde, Polonya'da, başında Türklerin bulunduğu bir şebeke, anlaştıkları yetimhanelerden 16 yaşına gelen kız çocuklarını alarak yurt dışında açık arttırma usulü satıyor. Aksiyon filmlerinin ünlü ismi Stevan Seagal de, bu fuhuş şebekesine savaş açan kişiyi canlandırıyor.

Şifreleri takip eder ve
Filmde, Seagal'in mektup arkadaşı Irena (Ida Nowakowska) da yetimhaneden kaçırılıyor. Onun peşine düşen Seagal, kendini Varşova'da bulur. Irena'nın kendisine bıraktığı şifreleri takip ederek, çocuk satıcılarının izini sürer. Olay filmde Türkiye'nin Polonya'daki başkonsolosluk çalışanları da şebekenin işbirlikçisi olarak gösteriliyor.

Türk bayrakları heryerde!
Filmin bir bölümü de, Türkiye'nin Polonya Başkonsolosluğu'nun Varşova Kültür Sarayı'nda verdiği davette geçiyor. Özellikle bu sahnelerde, arka planda Türk bayrakları gözüküyor.

DÜNYA BU FİLMİ İZLİYOR
2004 yapımı "Out of Reach", Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde gösterime girdi. Türkiye'nin yurt dışındaki imajına zarar verecek filmin korsan VCD'leri, Türkiye'de de el altından satılıyor.
(Hürriyet)
423
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.