Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Gay kovboya altın Aslan

Gay kovboya altın Aslan

62'nci Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan, eşcinsel iki kovboyun hikayesini anlatan 'Brokeback Mountain' adlı filmin oldu.

Yönetmenliğini ünlü yönetmen Tayvanlı Ang Lee'nin yaptığı, Annie Proulx'un bir hikayesinden uyarlanan yapıt, festivalin yarışma bölümüne katılan en iyi film seçildi. Muhafazakar çevrelerden büyük tepki alan, Heath Ledger ve Jake Gyllenhaal'in rol aldığı Brokeback Mountain, 1963'te bir çiftlikte tanışan iki eşcinsel kovboyun yıllar süren aşkını perdeye taşıyor.

Öte yandan festivalin favorisi olarak gösterilen Amerikalı aktör ve oyuncu George Clooney'nin 'Good Night and Good Luck' filmi, en iyi senaryo ödülü ve David Strathairn ile en iyi erkek oyuncu ödülünü alarak hayal kırıklığı yarattı.

19 filmin yarıştığı festivalde en iyi oyuncu ödülü, 'La Bestia nel Cuore' filmindeki rolüyle İtalyan Giovanna Mezzogiorno'ya verildi. En iyi yönetmen 'Les amants Reguliers' filmiyle Philippe Garrel seçilirken, festivalin 'Ufuklar' adlı bölümünde, 'Yolda' filmiyle yarışan Türk yönetmen Erden Kıral yarışmadan eli boş döndü.
(Hürriyet)
518
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.