Magazin

Gamze'ye 'Rosrchach kişilik testi'

Gamze'ye 'Rosrchach kişilik testi'

Gamze Özçelik'in tecavüz davasının görüldüğü mahkemeye ulaşan Adli Tıp raporu, ünlü manken ve oyuncunun 'Rosrchach Kişilik Testi'ne tabi tutulduğunu da ortaya çıkardı.

Gamze'nin çarpıcı fotoları sağda

Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan Adli Tıp 6. İhtisas Kurulu'nun raporu, kuruma ruhsal durum tespiti için 29 Mayıs 2006 tarihinde avukatıyla gelen Gamze Özçelik'in, 12 Haziran 2006 tarihinde de kişilik testi için Adli Tıp Klinik Psikoloji Laboratuvarı'na geldiğini ortaya çıkardı.

Özçelik'e burada uygulanan testin sonucunda bulgular şöyle sıralandı: "Bilişsel süreçlerden çok duygulanımların ön planda olduğu, emosyonel uyaranlara karşı aşırı hassas olunduğu, emosyonları (özellikle agresyonu) kontrol etmekte güçlük çekildiği, dış dünyadan gelen uyarıların tehlikeli olarak algılandığı, kaygı düzeyinin çok yüksek olduğu, kuvvetli güvensizlik, yetersizlik duyguları ile narsistik eksikliğin hissedildiği gözlenmiş, bulgular, kuvvetli anksiyete reaksiyonu olarak değerlendirilmiştir."
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 13.09.2006
449
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.