Magazin

Fransızlar onu çok seviyor

Fransızlar onu çok seviyor

"Kill Bill" filmlerinin yıldızı Uma Thurman, Fransa'da çok seviliyor.

Uma'nın fotoları sağda

Geçtiğimiz günlerde Fransa'nın en önemli nişanlarından birine layık görülen Thurman, ödül töreninde sevincini "Dünyanın en mutlu kadınıyım" sözleriyle dile getirdi.

Amerikalı oyuncu Uma Thurman, yakasına taktığı nişanla gazetecilere poz verirken kahkahalarla gülüyordu. Fransız Ulusal Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen Thurman, sevincini "Dünyanın en mutlu kadınıyım" sözleriyle dile getirdi.

19 YILI GERİDE BIRAKTI
Fransız Kültür Bakanlığı'nda düzenlenen törende Thurman'a nişanını takan Cannes Film Festivali Başkanı Gilles Jacob da, "Modellikten oyunculuğa geçen Uma Thurman, tüm dünyada ve özellikle de bizim ülkemizde çok seviliyor" sözleriyle Fransızların oyuncuya verdiği değeri dile getirdi.

İlk oyunculuk tecrübesini 16 yaşında yaşayan Uma Thurman, "Dangerous Liaisons", "Pulp Fiction" ve "Kill Bill" filmleriyle aranılan bir oyuncu oldu. Louis Vuitton gibi ünlü markaların da reklam kampanyası için tercih ettiği Thurman, farklı güzelliğiyle dikkat çekiyor.

35 yaşındaki Thurman, kendisi gibi oyuncu olan kocası Ethan Hawke'dan 2003 yılında ayrıldı. Kocasının Kanadalı bir mankenle kaçamak yaptığını öğrenince boşanma kararı alan oyuncu, sıkıntılı günleri yedi yaşındaki kızı Maya ve dört yaşındaki oğlu Levon sayesinde atlattı. Bir süredir otelci Andre Balazs'la birlikte olan Uma Thurman, şimdilik evlenmeyi düşünmüyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 24.02.2006
293
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.