Magazin

Federasyondan Şallı'ya: Pilates programını kaldır

Federasyondan Şallı'ya: Pilates programını kaldır

Pilates salonlarının denetimi için harekete geçen Türkiye Jimnastik Federasyonu'nu Ebru Şallı'ya da TV'de pilates prgramını kaldırması için uyarı yolladı...

Güncellenme tarihi:
Jimnastik Federasyonu'nun avukatı Aldemir, Ebru Şallı'nın programı yapabilmesi için federasyondan izin alması gerektiğini öne sürdü. Ebru Şallı fotoğrafları için tıklayın Türkiye Jimnastik Federasyonu, 81 ilde faaliyet gösteren özel pilates salonlarını federasyon çatısı altında toplamak için harekete geçti. Jimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel, bu konuda yeni bir yapılanmaya girildiğini, federasyonun belirlediği kurallara uymayan pilates salonlarının kapatılacağını belirtti. Federasyonun avukatlığını yapan İzmir Barosu avukatlarından Fuat Aldemir, Ebru Şallı'nın da televizyon programının yayından kaldırılması için uyarı gönderdiklerini söyledi. Son zamanlarda Türkiye'de ünlü ve popüler oyuncular, şarkıcılar pilates ile formda kalmaya çalışınca ilgi çığ gibi büyüdü. Türkiye Jimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel, mantar gibi çoğalan, halk sağlığını tehdit eden pilates salonlarını denetim altına aldıklarını söyledi. Örsel, yasalar ve çerçevelere uymayan, Federasyon'dan izin almayan pilates salonlarının ve stüdyoların kapatılacağını söyledi. Türkiye Jimnastik Federasyonu'nun avukatı Fuat Aldemir, İzmir Valiliği'ne yazı gönderip, İzmir'deki pilates salonlarının tespit edilip bildirilmesini istedi. Avukat Aldemir, gelecek cevaba göre, Federasyon'un statüsüne uymayan salonların statüye uyması için 15 gün süre vereceklerini, yerine getirmeyen salonların kapatılacağını vurguladı. Aldemir, "Pilates sporunda da sorumluluk ve görev federasyona aittir. Bu bağlamda, pilates salon- stüdyo ve benzeri işletmelerin açılması, federasyonun vereceği izne bağlıdır" dedi. Avukat Aldemir, ayrıca ulusal bir televizyon kanalında pilates programı yapan ünlü model Ebru Şallı'ya da programı kaldırması için noter kanalıyla ihtarname gönderdiklerini söyledi.
Yayın tarihi: 04.07.2011
641
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.