Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Evladın babaya boşama davası

Evladın babaya boşama davası

ABD'de 14 yaşındaki Patrick, 6 yıl önce annesini öldüren ve şimdi de ondan kalan eve göz diken babasına boşanma davası açtı.

Ülkede günün konusu olan dava Massachusetts Eyaleti'nin Canton kentinde önümüzdeki pazartesi günü başlayacak. Patrick'in babası Daniel Holland, 6 yıl önce annesi Liz'i tabancayla vurarak öldürdü ve ömür boyu hapse mahkum oldu. Cezaevindeki baba Holland, karısının tek çocuklarına bıraktığı gayrimenkule gözünü dikti.

Dava açtı ama işi zor
Bunun üzerine Patrick, babası Daniel Holland'ın babalık hakkının elinden alınması için dava açtı. Patrick, annesini öldüren babasının hálá onun hayatının parçası olmaya çalışmaya hakkı olmadığını söylüyor. Ancak, Patrick'in karşılaştığı zorluklar bununla da bitmiyor.

Dedesi de evin peşinde
Patrick henüz 8 yaşındayken ölen annesinden hiçbir hatıra kalmadığını söylüyor. Liz Holland'dan kalanlar sağa sola, aile mensupları arasına dağılmış. Küllerini alan dedesi bunları Patrick'e vermek istemiyor. Diğer dedesi de kızının gayrimenkulunden 100 bin dolarlık pay almak için dava açmış. Bunun gibi bir dizi davanın ortasında bulunan Patrick'in kısa zamanda istediklerini alması zor görünüyor.
(Hürriyet)
366
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.