Magazin

Ev hanımları internet öğrenecek

Ev hanımları internet öğrenecek

Microsoft Türkiye ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD) işbirliğiyle başlatılacak eğitim programıyla, ev hanımları internet kullanmayı öğrenecek.

Microsoft Türkiye`den yapılan açıklamaya göre, eğitim programı 13 Aralık 2002 tarihinde Ankara`da başlayacak. İki ay sürecek kurslar sonunda bin ev hanımının internet ve e-posta ile ilgili temel bilgileri öğrenmeleri sağlanacak. Kurslar için ev hanımlarından ücret alınmayacak.

Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Rahmi Aktepe, bu eğitim programıyla ülkede bilgisayar okur yazarlığını artırmayı amaçladıklarını ifade ederek, "Bu proje ile ev hanımlarımızın teknoloji ile yüz yüze gelmelerini sağlayacağız. Benzer çalışmaları tüm Türkiye`ye yaymak arzusundayız" dedi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Haluk Maga da Türkiye`de parlak bir gelecek için bilgisayar okur yazarlığı ve bilgisayarlaşma konusundaki projelere destek verdiklerini belirterek, bilgisayar okur yazarlığının ülkelerin gelişmesindeki öneminin yadsınamayacağını vurguladı.

Maga, "TBD ile geliştirdiğimiz bu eğitim projesi, ev hanımlarının internetle tanışmasını, gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarını sağlayacak. Çocuklarını yetiştirmelerine de yardımcı olacak" diye konuştu.
(AA)
Yayın tarihi: 19.11.2002
330
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.