Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Eurovision şarkımız belirlendi

Eurovision şarkımız belirlendi

Türkiye'yi Sibel Tüzün´ün temsil edeceği 2006 Eurovision Şarkı Yarışması'na katılacak eser belirlendi.

TRT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenecek yarışmada Türkiye'yi temsil edecek sanatçı Sibel Tüzün tarafından hazırlanan 3 eser arasından 1'ini belirlemek üzere dün toplantı yapıldı.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Mete, Müzik Dairesi Başkanı Süleyman Erguner, Televizyon Dairesi Başkanı Muharrem Sevil, Ankara Televizyon Müdürü Muhsin Yıldırım, Müzik Dairesi Başkan Yardımcıları Deniz Çakmakoğlu ile Asım Tokel, Müzik Dairesi Çoksesli Müzikler Müdürü Ümran Sönmezer, Ankara Televizyonu Müzik Programları Müdürü Hasan Taş, TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Şefi Neşet Ruacan, TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası sanatçılarından Kamil Özler ile Sibel Tüzün'ün yer aldığı jüri, hazırlanan 3 eseri dinleyerek değerlendirme yaptı.

Bu değerlendirme sonucunda 2006 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek yapıta oybirliğiyle karar verildi. Sanatçı tarafından tekrar üzerinde çalışılarak son şeklini alacak eserin, 4 Mart 2006 tarihinde yapılacak basın toplantısı ve televizyon programıyla kamuoyuna sunulacağı bildirildi.
Yayın tarihi: 07.02.2006
356
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.