Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ersoy, darbecilerin yargılanmasına ne dedi?

Ersoy, darbecilerin yargılanmasına ne dedi?

12 Eylül askeri darbesinin başaktörlerinin yargılanmasına dün başlandı. Peki darbe mağduru Bülent Ersoy ne dedi?

Güncellenme tarihi: 05.04.2012

12 Eylül'ün mağdurlarından biri de oydu: Bülent Ersoy... Zira darbe rejimi, 12 Eylül 1980'den hemen sonra ona sahne ve ekran yasağı getirmiş, ünlü sanatçının seyircisi ve dinleyicisiyle buluşma yolları kesilmişti... Sebebi ise malumunuz...

Peki 12 Eylül Davası'nın başladığı bugün Bülent Ersoy ne düşünüyor?

İşte açıklamaları:

"Bugün çok mutluyum... Beni kimse sinirlendiremez. Onlar şu anda mahkeme karşısındalar. Benim 8 yıl çektiklerim vardı. Adaletin yerini bulmasından dolayı çok mutluyum. Davaya müdahil olmayacağım. Şimdi onlar da yargılanıyorlar. Seneler sonra isimlerinin geçmesi, oraya gitmeleri gelmeleri falan değil, bu şartlarda isimlerinin telaffuz etmesi dahi benim çekmiş olduğum o sekiz senelik azap ve ızdırap yıllarımın mutluluğa dönüşmesine nasip oldu. Çok mutluyum çok, kimse keyfimi bozamaz..."

EKREM BORA HAKKINDA...

Ersoy, ünlü sanatçı Ekrem Bora'nın ölümüyle ilgili olarak sorulan soruları da yanıtladı. "Bir insan büyük bir artist. Bu kadar iyi bir insandı. Başka türlü iyi bir insandı. Ailesine de başsağlığı diledim. Tüm sevenlerine de başsağlığı diliyorum. İşte, yaprak dökümü. Ebediyete nasıl olsa intikal edeceğiz, ama bugün ama yarın. Belki bu reklam da benim son yapıtım olur. Hayatı en güzel şekilde, en verimli şekilde topluma, insanlığa yararlı bir şekilde Hak Teâlâ'nın kaidelerine riayet ederek yaşayabilmek ve ruh tesliminde de saf ve temiz bir şekilde o en büyük yönetmene teslim olmak en güzel şey" diyen Diva, "Ne söyleyebiliriz ki... Karar, en büyük yönetmen tarafından verilmiş. Bizim yorum yapma hakkımız bile yok. O günaha girer çünkü. Allah rahmet eylesin, çok büyük ve çok önemli bir sanatçıydı kendisi" şeklinde konuştu.

"BESMELE ÇEKİP SAĞ AYAĞIMI SAHNEYE ATINCA..."

Pepsi reklamlarında Azra Akın ile birlikte rol alan Ersoy, Akın hakkında da şunları söyledi: "Çok iyi huylu bir çocuk. Çok küçük daha. Ama ruhumu açtı. Çalışma esnasında insanlar çok gergin olurlar. Ben hiçbir gerginliğini görmedim. Sabahın 9'una kadar sürdü. Ben zangoç gibi ayaktayım, onun uykusu geldi. Bu çocuk tabii. Ben Moskov gavuru gibi ayakta duruyordum. İyi çocuk ama. "Uyu kızım biraz, ben seni beklerim" dedim. Önemli bir markanın araştırmaları neticesi tercih edildim. Teklif edilmesi benim için önemliydi. Mutlu oldum, gurur verici bir olay. Azra beş adım atıyor ben bir adımı daha yeni atıyorum. En iyisini yapmalıydım. Bana bir görev verilmiş. Yıllarım var. En önemlisi, takdir makamı olan yüce halk var. En iyi şekilde oynamam gerekirdi o yüzden savaş verdim. Ekip "Bitti işimiz" diyene kadar görevimi yaptım"

"BEN BİR ZORO'YUM"

İş hayatından da bahseden Ersoy, "Biraz zor bir insanım ama işe başlayıncaya kadar zor hallerim. İş başlayana kadar fecahat. Besmele çekip sağ ayağımı sahneye attığım zaman hiçbir şekilde 'Yoruldum' demedim. Her zaman işimi fevkaladenin fevkinde yapmam gerektiğini bilirim. O yüzden karşımdaki insanları iş esnasında asla üzmem. Zoro'yum ben... Zorum, inanmadığım işe imzamı atmam" dedi.

"BÜLENT ERSOY ŞARKILARIYLA BÜYÜDÜM"

Azra Akın da Bülent Ersoy hakkında konuştu. Diva'yla çalışmasından dolayı çok heyecanlandığını dile getiren Akın, "Onun şarkılarını dinleyerek büyüdüm. O zamanların da güzel hatıraları vardır. İlk gördüğümde de çok heyecanlandım, onunla çalışıyor olmaktan gurur duydum. İnsan olarak da çok sevdim. Yanında yabancılık çekmedim. Benim için çok güzel bir hatıra olacak bu" diye konuştu.

(Begüm Çelikkol / Habertürk)

464
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.