Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En çekici 100 film yıldızı

En çekici 100 film yıldızı

Tanınmış sinema dergisi Empire, 'tüm zamanların en çekici 100 film yıldızını' seçti. Derginin anketinde 19 yaşındaki genç aktris Keira Knightley ipi göğüsledi.

Güncellenme tarihi: 05.05.2014
Empire dergisinin bu ayki kapağına ünlü aktör Johnny Depp'in bir pozuyla birlikte kapak olan anket, bazı yıldızların yüzünü güldürürken kimilerini de üzdü. Şaşırtan lider 'Kral Arthur' filminin 19 yaşındaki güzel oyuncusu Keira Knightley ankette birinci olurken, genç aktrisin elde ettiği bu yükseliş herkesi şaşırttı. Knightley, sinema efsanesi Marilyn Monroe'yu ve Hollywood'un tüm güzellerini geride bıraktı. 'Kedi kadın' dördüncü Ankette ikinciliği Oscar ödüllü Angelina Jolie elde ederken, geçmişte güzellik yarışmasında dereceye de giren tescilli bir güzel dördüncü oldu: Halle Berry. Anketin ilk onunda yer alan tek siyah olan Berry, farklı güzelliği ve zarafetiyle bulunduğu yeri doldurdu. Monroe altıncı Tüm zamanların en çekici yıldızı kabul edilen sarışın efsane Marilyn Monroe'ya ise derginin anketinde altıncılık düştü. Her ne kadar yıllar önce sinema dünyasından bir yıldız gibi kayıp gitse de hala rakipleriyle yarışan Monroe altıncı olurken, Jennifer Connelly yedinciliği, Scarlett Johansson dokuzunculuğu elde etti. 'Kill Bill' filminde önüne geleni öldüren eli kanlı güzel Uma Thurman'ın acı kuvvetinden korkmuş olsalar gerek anketi düzenleyenler sarışın güzele de onuncu sırayı verdi. Korsanlar ilk sıralarda People dergisi tarafından 'En Gözde Bekar', bir İnternet sitesince de ''En Çekici İngiliz'' seçilen Orlando Bloom, bu ankette de erkeklerin yüzünü ağarttı. Üst sıralarını oyuncuların işgal ettiği ankette üçüncü olan 'Truva' filminin Paris'i, böylece 'en çekici aktör' unvanını da elde etti. Yine People tarafından 'En Çekici Erkek' seçilen Johnny Depp genç oyuncuyu izledi. Bloom'un 'Karayip Korsanları' filminde birlikte rol aldığı Depp, listede beşinci sırayı aldı. 'Kate ve Leopold' filminde 21. yüzyıla ışınlanarak Meg Ryan'a aşık olan beyaz atlı prensi canlandıran Hugh Jackman, hayalleri süsleyen prens olduğunu bir kez daha gösterdi. 36 yaşındaki aktör Jackman, ankette sekizinci sırada yer aldı. Hayal kırıklıkları Son dönemde popülaritesini kaybeden Ben Affleck'in yer almadığı ankette, Brad Pitt 15, eşi Jennifer Aniston 44 ve Jennifer Lopez 42. sırada yer alarak hayal kırıklığı yarattı. 'Bayan Zarafet' de listede Monroe gibi bugün hayatta olmayan James Dean, Marlon Brando, Grace Kelly, Rita Hayworth gibi sinema efsanelerinin de yer bulduğu listedeki bazı isimler ve sıralamaları şöyle: 1-Keira Knightley 2-Angelina Jolie 3-Orlando Bloom 4-Halle Berry 5-Johnny Depp 6-Marilyn Monroe 7-Jennifer Connelly 8-Hugh Jackman 9-Scarlett Johansson 10-Uma Thurman 11-Colin Farrell 12-Paul Newman 13-Marlon Brando 14-Natalie Portman 15- Brad Pitt 16-Rita Hayworth 17-Grace Kelly 18-Monica Bellucci 19-Eric Bana 20-Brigitte Bardot 23-Audrey Hepburn 31-Steve McQueen 42-Jennifer Lopez 43-Elijah Wood 44-Jennifer Aniston 46-Jennifer Garner 77-Cary Grant 82-James Dean 97-Matt Damon Keira'dan çarpıcı pozlar!
547
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.