Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Elvis'in evine 900 bin dolar

Elvis'in evine 900 bin dolar

Rock and Roll müziğinin kralı Elvis Presley'in Memphis kentindeki evi medyum Uri Geller ve iki ortağı tarafından 905 bin 100 dolara satın alındı.

ABD'nin Tennessee eyaletinin Memphis kentindeki evi, İnternet'ten açık artırma yöntemiyle aldıklarını belirten Geller, çok mutlu olduklarını belirterek, "Burası tarihin bir parçası" dedi.

Açılış fiyatı 300 bin dolardı
İngiltere'den telefonla açıklama yapan İsrail doğumlu Geller, evi tadilattan geçirmeyi amaçladıklarını belirterek, Filistin, İsrail ve Amerikalı hasta çocuklar için eve turlar düzenlemeyi istediklerini, belki bir gün izin aldıkları takdirde evi müzeye dönüştüreceklerini ifade etti.

Geller, satıcılar Mike ve Cindy Hazen'ın evi yıllar önce başka birinden 180 bin dolara satın aldığını ifade ederek, geçen ay açılış fiyatı 300 bin dolar evin fiyatının giderek büyük rakamlara ulaştığını belirtti.

Teklif sürecinde onlarca insanın evi beraberce almak için kendisiyle bağlantı kurduğunu söyleyen Geller, kendisinin New Yorklu avukat Jim Gleason ile İngiltere'de yaşayan İsveç doğumlu mücevherci Lisbeth Silvandersson'u ortak seçtiğini anlattı.

Geller, 1977 yılında ölen Presley ile 1970 yılında Las Vegas kentinde karşılaştığını da ifade etti.

13 ay yaşadı
Presley, 1956 yılında aldığı 4 yatak odalı, 2 banyolu evde 13 ay kaldıktan sonra Memphis'deki malikanesi Graceland'e taşınmıştı.
432
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.