Magazin

Duygusal zina da oluyormuş

Duygusal zina da oluyormuş

ABD'li bir uzman, seksüel temas olmasa bile, karşı cinsle yakın dostluk ilişkilerinin 'duygusal aldatma', hatta 'zina' olduğunu savunuyor.

Buna göre, evli olmanıza karşın, karşıt cinsten bir kişiyle özel yaşamınıza ait sırlarınızı paylaşıyorsanız ya da işten sonra bir iki kadeh içki eşliğinde sohbet ediyorsanız 'duygusal ihanet' içindesiniz.

Terapist ve yazar M. Gary Neuman, kaleme aldığı 'Emotional Infidelity: How to Affair Proof Your Marriage and 10 Other Secrets to a Great Relationship' adlı kitabında bu yargıya varıyor. Neuman, çok açıkça 'Hem işyerinde yakın dostluk ilişkisi, hem de iyi bir evlilik mümkün değil' diyor.

Gary Neuman, seks olmasa bile, evlilik dışındaki kadın-erkek ilişkilerini 'zina' diye niteliyor. Neuman'ın görüşleri 'aşırı' bulunurken, yazarı şiddetle eleştirenler bile temel tezinin doğruluğuna dikkat çekiyorlar. Buna göre, karşıt cinsler arasındaki yakın dostluklar evlilik yaşamına zarar verme potansiyeline sahip. Sadakatsizlik konusunda uzman olan Shirley Glass, işyeri arkadaşlıklarının kaygı verici olduğunu belirterek 'Birçok aşk ilişkisi böyle başlar' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 18.04.2005
433
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.