Magazin

Devlet tiyatroları biletlerine zam

Devlet tiyatroları biletlerine zam

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tiyatro bilet fiyatlarına yüzde 50 zam yapmayı planlıyor.

Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Nuri Güler konuya ilişkin olarak Tiyatroları sahnelerinin her yıl seyirciyle dolduğunu belirtti. Güler, davetiye uygulamasının yasa gereğince kaldırıldığını anımsatarak, "Ama yine de özürlü vatandaşlar ya da gaziler ne zaman gelirlerse onlara oyunlarımızı izleme olanağı sunuyoruz. Toplantılarımız sürüyor bu sezon bu vatandaşlarımıza özel oyunlar da sergileyebiliriz" dedi. Bilet fiyatlarına yüzde 50 zam düşünüldüğünü bildiren Güler, bu zammın yerleşik bölge tiyatroları için de geçerli olduğunu söyledi. Öte yandan edinilen bilgiye göre, gerçekleşecek zamla balkonda tam bilet fiyatı 5 milyon, indirimli bilet fiyatı 3 milyon, 4 kişilik loca bilet fiyatı 20 milyon lira olacak.

Müzikal oyunların bilet fiyatlarını da yeniden düzenleyen Tiyatro, salon tam biletini 7,5 milyon liraya, balkonu 6 milyon liraya, 4 kişilik loca biletini ise 24 milyon liraya satacak. İndirimli biletler ise salonda 5 milyon lira, balkonda 4 milyon lira olacak.
Yayın tarihi: 12.09.2003
358
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.