Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Derin Gırtlak hikayesini 1 milyon dolara sattı

Derin Gırtlak hikayesini 1 milyon dolara sattı

Watergate skandalının ortaya çıkarılmasını sağlayan 'Derin gırtlak' lakaplı Mark Felt, öyküsünün telif hakkını bir yayınevi ve bir film stüdyosuna 1 milyon dolara sattı.

ABD başkanlarından Richard Nixon'ın devrilmesine yol açan skandalın gün yüzüne çıkmasına sebep olan eski FBI yetkilisi Marf Felt'in hikayesinin telif hakkını Public Affairs adlı yayınevi satın aldı. New York Times gazetesinin haberine göre, Felt'in öyküsünü anlatan kitap, gelecek yılın başlarında piyasaya çıkacak.

Film hakları Universal'e
91 yaşındaki Felt'in, öyküsünün film haklarını da Universal şirketine sattığı ve Felt'in FBI hatıralarına dayanacak filmi, Tom Hanks ve Gary Götzman'ın Playtone şirketinin çekeceği belirtildi.

1972 yılında skandalı ortaya çıkaran gazetecilerin "derin gırtlak" lakaplı haber kaynağının kimliği yıllarca sır olarak kalmış ve sır, geçen ay Vanity Fair dergisince aydınlatılmıştı.
597
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.