Magazin

Cem Yılmaz gizlice Umre'ye gitti

Cem Yılmaz gizlice Umre'ye gitti

'Türkiye'nin en komik adamı' Cem Yılmaz, geçen ay herkesten gizli Umre'ye gitti. Kutsal topraklarda üç gün kalan Yılmaz, elleri kolları hediyelerle dolu döndü.

Sosyetik hanımların ardından, 'Türkiye'nin en komik adamı' olarak adlandırılan Cem Yılmaz da Umre'ye gitti. 26 Nisan günü Mekke'ye uçan ünlü komedyen, kutsal topraklarda sadece üç gün kaldı. Bu ziyareti herkesten gizleyen Yılmaz, Umre'de dini vecibelerini yerine getirerek huzur buldu.

Boş vakitlerinde bol bol alışveriş yapan sanatçı, sevdiklerine tespih ve hurma getirdi. Yılmaz'ın gizli tutmaya çalıştığı Umre gezisi de, hediyeleri dağıtırken ortaya çıktı.

Umre nedir?
Kâbe'nin Hac mevsimi dışında ziyaret edilmesine 'Umre' adı veriliyor. Umre'nin şartlarıyla Hac'ın şartları birbirinin tamamen aynısı: İkisi de Kâbe'nin tavaf edilmesine dayanıyor. Yılın herhangi bir gününde Umre'ye gidilebiliyor. İslam dini, Umre'yi sünnet olarak kabul ediyor.
Yayın tarihi: 09.05.2005
653
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.