Magazin

Canlı yayında Erbil rezaleti

Canlı yayında Erbil rezaleti

Atv'de canlı yayınlanan 'Ya şundadır, Ya Bunda' programının sunucusu Mehmet Ali Erbil, dün gece yine bir skandala yol açtı.

Erbil dün geceki programı sırasında yayına sürekli aldığı ve "yevmiyeli elemanlarım" dediği kişilere sahnede komut vererek talim yaptırmaya başladı. Bir ara 'Asker eller havaya' emrini verdi. Daha sonra birinin arkasına geçip aniden pantolonunu indiriverdi. Ekrana pantolonu indirilen elemanın cinsel organları yansıdı.

Neye uğradığını şaşıran eleman, hızla davranıp pantolonunu düzeltti ise de skandal görüntülerin ekrana gelmesine engel olamadı. Erbil kahkahalar arasında 'Aldı mı?' diyerek görüntünün ekrana yansıyıp yansımadığını sorarken olay programı izleyenlerin tepkisine neden oldu.

Program yayından kaldırılmalı
Tartışmalara yol açan olay üzerine bir açıklama yapan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Vekili Dr. Vahap Darendeli, ATV'nin, sorumlu yayıncılık anlayışı içinde RTÜK'ün kararını beklemeden programı yayından kaldırması gerektiğini söyledi. Vahap Darendeli RTÜK'ü, 12 Haziran Pazartesi günü olağanüstü toplantıya çağırdığını ifade etti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 10.06.2006
355
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.