Magazin

Cameron'un güzellik sırları

Cameron'un güzellik sırları

Küçüklüğünde zayıf ve çelimsiz bir kız çocuğu olan Cameron Diaz, azmetmiş ve çelimsiz vücudunu spor yaparak şekle sokmuş. İşte Diaz'ın güzellik sırları...

Hollywood'un güzel kadınlarından Cameron Diaz Vogue dergisine güzellik sırlarını açtı. "Hayatım boyunca balık etli bir olmak istedim. Ne zaman Victoria's Secret'in kataloglarına baksam özellikle kalça kısmımda biraz daha et olsa diyorum. Kilo alabilmek için her şeyi yiyorum, çocukken de böyleydim.

Vücudum çok kemikli
Zayıf değilim ama kemikli bir vücudum var" diyen Diaz her zaman kemikli ve ince vücudundan şikayetçi olmuş. Küçük bir çocukken giydiği kıyafetlerle kemiklerini örtmeye çalışan Diaz,'ı anoreksi hastası sananlar bile oluyormuş. Yıllar geçtikçe çocukluğunda şikayet ettiği vücut yapısı Diaz için şans haline gelmiş. Herkes kilo vermeye çalışıp formda kalmaya uğraşırken, Diaz bu konuda hiç zorlanmıyor. 32 yaşındaki güzel yıldız 5 yıl önce çevirdiği Charlie'nin Melekleri filmi için rol arkadaşları Drew Barrymore ve Lucy Liu ile birlikte rolleri icabı kung-fu çalışmış.

Kung-fu çok yararlı
Üç ay boyunca günde sekiz saat kungfu çalışan üçlü, her günün sonunda yorgunluktan adeta ölüyormuş. Diaz, o günler için şunları söylüyor: "Her günün sonunda öleceğimi sanıyordum, araba kullanırken gaz pedalına basmak için enerjim bile kalmıyordu. Ama o dönemde her geçen dakika vücudumdaki değişiklikleri gözle görmeye başladım."

Diaz kung-fu çalıştıkça kaslarının güçlendiğini ve kemiklerinin kaslarla örtülmeye başlandığını söylüyor. Diaz doğru yerleri çalıştırarak yaptığı egzersizlerin meyvelerini aldığını belirtiyor ve ekliyor: "Spor yaparken vücudumla bir ilişki kurmaya başladığımı fark ettim, hayatımda ilk kez vücudumla bağlantıya girdim. "

Spor kilo aldırmıyor!
Şu sıralar boş vakitlerinde spor, sörf ve snowboard yapan Diaz, beslenmesine yeteri kadar özen göstermediğini itiraf ediyor. Güzel oyuncu, düzensiz beslendiğinde kendini iyi hissetmediğini de belirtiyor. Ona göre özellikle düzenli spor yapılınca ve bol su tüketilince ne yerseniz yiyin kilo almıyorsunuz.
Yayın tarihi: 20.04.2005
451
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.