Magazin

Çalışanlar hafif makyaj yapmalı

Çalışanlar hafif makyaj yapmalı

Çalışırken uygulayacağınız güzellik yöntemleri önemlidir. Sizin o iş yerine ait olduğunuz izlenimini yaratmalıdır.

Çalışan kadının makyaj yapmadan işyerine gitmesi doğru olmaz. Ama aynı şekilde baloya gidiyormuş gibi dikkat çekici bir makyaj da yapmamalı. İşyerindeki aydınlatma, makyajı biraz daha parlak gösterir.

Saçlar doğal
Saç spreyi kullanmak artık geçmişte kaldı. Çalışan kadının saçları doğal görünümlü ama aynı zamanda bakımlı olmalı. Saç rengini de sık sık değiştirmemeli.

Eller bakımlı olmalı
Ellerin bakımlı ve temiz olması çok önemlidir. Aşırı kısa ve aşırı uzun tırnaklar işyerinde yadırganır. Kullanılan ojeler de hen zaman alışılmış renklerde olmalı. Çalışan kadınlar işyerinde saçlarına at kuyruğu modelini uygulamamalı. Eğer saçların toplanması gerekiyorsa, zarif bir tokayla tutturulmalı. At kuyruğu modeli bir işyeri için fazla sıradan ve çocuksu sayılır.

Etkisi dakikalarca geçmeyen, ağır kokular, çalışan için kesinlikle uygun değildir. Her zaman hafif ve çiçekli bir koku sürünmeli. Seksi ve baharatlı kokular, çalışan kadın için uygun değildir.
Yayın tarihi: 20.10.2005
228
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.