Magazin

Bu 'şehveti' kaçırmayın

Bu 'şehveti' kaçırmayın

Kariyerine ilk başladığı yıllarda aşırı kilolu bedeniyle dikkat çeken manken Sophie Dahl, podyumlarda ve sinema dünyasında uzun süredir tartışılan 'zayıf olan güzeldir' anlayışına yeni bir açılım getirdi.

Dahl, yeni piyasaya çıkan Voluptuous Delights adlı kitabının önsözünde, genç kızları da bu konuda uyararak "O paranoyak ve mutsuz yıldızların izinden gitmeyin sakın" diye yazdı. "Açlıktan ölecekmiş gibi görünmek seksi değildir" diye konuşan Sophie Dahl "Bu; kanayan diş etleri, kırılgan kemikler, hatta kısırlık demek. Bu; sararıp solmak demek" diye görüşlerini dile getirdi.

Mankenliğe ilk başladığı dönemde bu meslek için aşırı kıvrımlı vücuduyla dikkat çeken Dahl, daha sonra zayıflayarak daha ince bir görünüme kavuştu. Caz müzisyeni Jamie Cullum ile nişanlı olan Sophie Dahl, aynı zamanda Charlie'nin Çikolata Fabrikası başta olmak üzere pek çok kitaba imzasını atan yazar Roald Dahl'ın da torunu.

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 28.04.2009
418
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.