Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Botoks koltuk altı kokularına da iyi geliyor

Botoks koltuk altı kokularına da iyi geliyor

Kırışıklıkları gidermek için kullanılan, bakteri zehri Botunlinum toksinin (Botoks), koltuk altı kokularını da giderebildiği bildirildi.

Alman uzmanlar, koltuk altına enjekte edilen ilacın, koltuk altının terlemesini ve kokuyu azaltılabildiğini saptadı. Archives of Dermatology dergisinde yayımlanan, Münih`teki Ludwig-Maximilian Üniversitesi`nden uzmanların yaptığı araştırmada, 16 kişinin koltuk altlarından birine botoks, diğerine ise zararsız bir eriyik enjekte edildi ve denekler 24 saat boyunca tişört giydi.

Daha sonra tişörtlerin koltuk altı bölgeleri kesilerek, koku yoğunluğu cetvelinde ölçüldü. Araştırma sonunda, botoks enjekte edilmeyen koltuk altının temas ettiği bölümde ölçümler 2.69`u gösterirken, botoks tedavisi uygulanan kısımda 1.83 çıktı. Araştırmayı yürüten ekibin başı Marc Heckmann, botoks uygulanan koltuk altlarının daha az koku yapmasının yanı sıra daha kuru kaldığını da bildirdi.

İngiltere`nin başkenti Londra`daki Boston Klinik`in yöneticisi Elizabeth Jones da kendine de uygulanan tedavinin birkaç dakika sürdüğünü ve ağrısız olduğunu belirtti. İlacın etkisinin 6 ay devam ettiği kaydedildi.
492
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.