Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Borçlu esnafın kurtarıcısı: "Kim O"

Borçlu esnafın kurtarıcısı: "Kim O"

Türk Telekom`un da tanıtımını yaptığı, sabit telefonda arayan numarayı göstermeye yarayan "Kim O" isimli cihaza, alacaklısının telefonuna çıkmak istemeyen borçlu esnaf büyük ilgi gösteriyor.

Alınan bilgiye göre, "Gece yarısı sizi uykunuzdan uyandıran kim? Bunu ancak (Kim O) bilir" sloganıyla bazı illerde bu ay uygulamaya geçen "clip" sistemi için satışa sunulan "Kim O" cihazına, beklenenin üstünde talep geliyor. "Kim O" ismi verilen cihazla sabit telefon kullanıcıları kendilerini arayan kişilerin numaralarını anında dijital bir ekrandan görebiliyorlar.

Firmalar, "Kim O" cihazının reklamını yaparken telefon sapıkları ile mücadelede etkisini ön plana çıkarırken, bu cihaza daha çok ekonomik kriz nedeniyle borcunu ödemekte sıkıntı çeken esnaf ilgi gösterdi. Anadolu Telekom Limited Şirketi Satış Sorumlusu Yıldıray Bak, 24 milyon liradan piyasaya sürülen ürünün, borçlu esnafa derin nefes aldırdığını söyledi.

En çok alacaklısının telefonuna çıkmak istemeyen ve borcunu ödeme gününü geciktiren esnafa satış yaptıklarını anlatan Bak, şöyle konuştu: "Biz telefon sapıklarından bıkmış insanları beklerken küçük ve orta ölçekli işyeri sahipleri en iyi müşterimiz oldu. Bu cihazı telefonuna taktıran esnaf, görüşmek istemediği kişinin telefonunu açmıyor. Böylelikle bir ölçüde de olsa stresten kurtuluyor. `Kim O`nunsatışları çok tanıtım yapılmamasına rağmen oldukça iyi gidiyor."

Bak, 99 numara hafızalı "Kim O" cihazına esnaftan sonra en çok ilgiyi genç çocuklarının telefon görüşmelerini kontrol etmek isteyen gelenekçi ailelerin gösterdiğini sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 17.07.2002
381
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.