Magazin

Boğaz kenarında Roger Waters rüzgârı

Boğaz kenarında Roger Waters rüzgârı

Dün gece Kuruçeşme bir rock efsanesini ağırladı. Pink Floyd grubunun yaratıcısı Roger Waters, Türkiye'deki hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. 17 bin kişi efsanevi sanatçıyı ayakta alkışladı.

Rock müziğinin efsane grubu Pink Floyd'un yaratıcısı Roger Waters, Türkiye'deki hayranları tarafından yıllardır beklenen konserini dün akşam İstanbul'da gerçekleştirdi. Waters, Kuruçeşme Arena'yı dolduran 17 bin kişiye, müziğinin yanı sıra muhteşem bir de şov sundu.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) ile Beşiktaş Belediyesi işbirliğinde ve Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen konser öncesi, Radyo Eksen DJ'leri 60 ve 70'li yılların parçalarını çalarak, Waters hayranlarına nostalji yaşattı.

Saatler 21.30'u gösterirken, Waters 36 metre genişliğindeki sahneye çıktı. Bu sırada 17 bin hayranı efsanevi sanatçıyı ayakta karşıladı.

Konserinin ilk bölümünde, kurucusu olduğu ve 80'li yıllarda ayrıldığı 'Pink Floyd'dan 'Shleep', 'Pigs', 'Shine On You Crazy Diamond' gibi parçaları seslendiren Waters, ikinci bölümde de grubun unutulmaz albümlerinden "Dark Side Of The Moon"dan parçalara yer verdi. Waters, barkovizyonlardan yansıyan görüntülerinde, savaş karşıtı tavrını da açıkça ortaya koydu.

Konserden notlar...
 • Waters konseri için yaklaşık 6 bin metrekarelik alana yayılan 36 metre genişliğinde bir sahne kuruldu.
 • Konser boyunca çeşitli ışık ve ateş şovları da düzenlendi.
 • 11 bin kilogram ağırlığındaki ışık düzenini taşıyacak olan çatı Türkiye'de bulunmadığından, bu konser için özel bir sahne çatısı inşa edildi.
  Sahnede 15 alev makinesi, 6 duman makinesi ve 300'ün üzerinde ufak çaplı ateş efekti yer aldı.
 • Konseri izleyenlerin arasında Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve eşi, Diana Şahenk, Sertab Erener, Demir Demirkan, Ezel Akay, Şebnem Dönmez, Bedri Baykam, Ferhat Göçer, Ferruh Tanay, Rana Erkan gibi tanıdık isimlerin yanı sıra TMSF Başkanı Ahmet Ertürk de yer aldı.
  (Milliyet)
  Yayın tarihi: 21.06.2006
 • 470
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.