Magazin

Bodrum 40 dereceyle adeta çıldırdı

Bodrum 40 dereceyle adeta çıldırdı

Bodrum'da hafta sonunda aniden bastıran ve 40 dereceye kadar çıkan sıcaklar nedeniyle sahillere akın eden yerli ve yabancı turistler, saatlerce denizden çıkmadı.

Turizmin gözde merkezlerinden Bodrum'da hafta sonunda, hava sıcaklığı 40 dereceye çıkarken, deniz suyu sıcaklığı da 23 dereceyi aştı.

Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlerden Bodrum'a gelen yerli turistlerle, yabancı turistlerin Gümbet, Bitez ve Kumbahçe sahillerine akın etmesiyle plajlarda adım atacak yer kalmadı.

Gümbet sahilini dolduran İngiliz ve Hollandalı turistler ise saatlerce denizden çıkmadı. Turistlerden bazıları deniz yataklarına, deniz bisikletlerine binerek deniz ve güneşin tadını çıkarırken, heyecanı sevenler ise banana, hamburger ve jetskiye binmeyi tercih etti.

Ağustos yoğunluğu
Bodrum sahillerindeki turistik tesislerde geçen yıl Haziran ayı ortalarında yüzde 50 olan doluluk oranı, bu yıl yüzde 80'lere ulaştı. Bodrum, daha bugünlerde Ağustos ayının yoğunluğunu yaşamaya başladı.

Üstsüzleri rahatsız eden olmadı
Yabancı turistler ise çevrelerinde kendilerini rahatsız edenler olmadığı için bikinilerinin üstlerini çıkararak, sevgilileri ile denizde oynadı ve su sporları yaptı.
Yayın tarihi: 20.06.2005
357
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.