Magazin

''Bizim polisin biber gazı yoktu''

''Bizim polisin biber gazı yoktu''

Cumhuriyet'in 89'uncu yılı olaylı bir şekilde kutlandı.

Gülben Ergen ve Ece Erken İstanbul'daki etkinliklere katılırken Sibel Can, Ebru Gündeş, Murat Dalkılıç, Edip Akbayram ve Levent Kırca bayram coşkusunu sahnede yaşadı.

İstanbul'daki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan Gülben Ergen, fener alayı fotoğraflarını Instagram'da takipçileriyle paylaştı. Elinde Türk bayrağı ile poz veren Ergen, fotoğrafın altına "Bizim polis biber gazı yerine güler yüzlüydü" notunu düştü.

ECE ERKEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARINDA

Ünlü sunucu Ece Erken, İstanbul Boğazı'ndaki bayram kutlamalarına katıldı. Erken, çektiği fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi Twitter sayfasında yayınladı.

SİBEL CAN'DAN CUMHURİYET BAYRAMI KONSERİ
Mersin’de düzenlenen Cumhuriyet Konseri’nde sahne alan ünlü sanatçılar Ahmet Şafak ile Sibel Can, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Konsere katılan binlerce kişi ellerinde getirdikleri Türk Bayraklarını sallayarak konser alanını bayram yerine çevirdi.

Konser sonrası konuşan Sibel Can, Mersin’de 29 Ekim’i kutlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

HAMBURG’DA LEVENT KIRCA RÜZGARI
Hamburg ve çevresi Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (HADD) Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Levent Kırca Tiyatrosu “Azınlık“ adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Kırca “Cumhuriyet Bayramı'nın kutlanmasıyla ilgili bazı sıkıntılar yaşandı. 29 Ekim yasaklandı ancak o kadar büyük tepki çekti ki bunun yasakla engelenemeyeceği anlaşıldı. Hükümet geri çekilmek zorunda kaldı. Bir anlamda golü yedi“ dedi. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın oy kullanmasının önemine dikkat çeken Kırca, “Yurt dışında yaşayan insanlarımız ile tiyatro ile iletişim kurabiliyoruz. Onların sıla hasretlerini bu dille gideriyoruz“ diye konuştu.

EBRU GÜNDEŞ ADANA'DA
Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Adana Valiliği'nde, “Cumhuriyet Resepsiyonu” düzenlendi.

 

Yayın tarihi: 30.10.2012
516
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.