Magazin

Beyazperdenin en seksi 10 yıldızı

Beyazperdenin en seksi 10 yıldızı

Sinema dünyasının en prestijli dergilerinden Premiere, gelmiş geçmiş "en seksi film yıldızları"nı belirledi.

Derginin İnternet sitesindeki habere göre, Mel Gibson 87., Jennifer Lopez 85., Tom Cruise 74., Johnny Depp 69., Elvis Presley 60., Sharon Stone 37., Greta Garbo 31., Jack Nicholson 21. ve Rita Hayworth 14. sırada yer alırken, ilk 10'a beyazperdenin efsanevi isimleri damgasını vurdu.

Beyazperdeye damgasını vuran aktörler ve aktrisler arasında yapılan dünyanın en seksi film yıldızları anketini yapan Premiere dergisi, sonuçları açıkladı. Listenin 1 numarasında ise sinemanın efsanevi ismi Marilyn Monroe bulunuyor. Premiere'in ilk 20'si:

1. Marilyn Monroe
Marilyn Monroe yaşama veda edelin 46 yılı geçti ama hala sinemanın en seksi ve çekici yıldızı olma unvanını elinde bulunduruyor. Geride Niagara, Erkekler Sarışınları Sever, Yaz Bekarı ve daha bir çok film bırakan Monroe, hala sinemanın gelmiş geçmiş en seksi yıldızı.

2. Marlon Brando
Bir çoklarına göre o beyazberdenin Tanrı'sı... Bugüne kadar gelmiş geçmiş en çekici aktörlerden biri. Godfather (Baba) serisi gibi bir çok film çevirmesine rağmen, tarihe meraklı sinemaseverler onu Arzu Tramvayı'ndaki ya da Rıhtımlar Üzerinde'deki haliyle hatırlıyor.

3. Brigitte Bardot
Artık yaşlı bir kadın.. Ama Ve Tanrı Kadını Yarattı başta olmak üzere hep gençlik yıllarındaki haliyle hatırlanıyor.

4. Rudolph Valentino
Günümüzden yıllar önce henüz 31 yaşındayken öldü. Ama hala en çekici sinema yıldızları listesinde hiç alt sıralara düşmüyor.

5. Angelina Jolie
Sadece iyi bir oyuncu değil. Aynı zamanda bir entelektüel, seçkin ve insanlık yararına çalışmalarıyla tanınıyor. Üstelik de çok seksi.

6. James Dean
Öldüğünde henüz 23 yaşındaydı.. Ama bu bile onu efsane haline getirdi.

7. Sean Connery
Sinemanın en seksi James Bond'u.

8. Raquel Welch
Bugün 60 yaşına geride bıraktı, ama hala gençleri kıskandıracak kadar güzel.

9. Brad Pitt
Thelma ve Louise'den bu yana hem yönetmenler hem de seyirciler ondan vazgeçemiyor. O yüzyılın en yakışıklı erkeği.

10. Halle Berry
Sadece rol aldığı James Bond filmindeki bu pozu bile onun sinema tarihine geçmesine yetti. Premiere dergisinin seçimiyle bütün zamanların en seksi oyuncuları listesinde ilk 10 böyle. İşte listenin tamamı.

Listedeki diğer isimler
11. George Clooney
12. Steve McQueen
13. Clark Gable
14. Rita Hayworth
15. Ava Gardner
16. Paul Newman
17. Rock Hudson
18. Denzel Washington
20. Kevin Costner
(Milliyet)
Yayın tarihi: 21.02.2008
844
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.