Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Beyaz: Bunlar uzay sapıkları

Beyaz: Bunlar uzay sapıkları

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, ‘Dünya Kardeşlik Birliği Mevlana Yüce Vakfı’nın uzaydan ilahi kitap geldiğini iddia ederek sapkın fikirleri savunan 'Uzay Tarikatı' olduğunu söyledi.

Hürriyet Gazetesi'nde Süleyman Arat'ın haberine göre Prof. Dr. Beyaz’ın iddiaları şöyle:

"Bu tarikat, Kuran'ın 2000 yılından itibaren hükmünün kalmadığını, kıblenin Mekke değil, vakfın merkezi olduğunu iddia ediyor. Kendini sahte peygamber diye adlandıran Bülent Çorak Hanım, kitabı kendisine uzaydan gelen Yüce Rab'bın verdiğini söylüyor.

Bu kişi, kendisini Mevlana'nın reenkarnasyonu olarak nitelendirerek, onun yaşadığını, yeniden dünyaya geldiğini iddia ediyor. Bu tarikat, yüzlerce ailede yuvanın dağılmasına, insanların ruh sağlığının bozulmasına neden oluyor.

Kitaplarında ve çıkardıkları 'Altın Çağ' adlı dergide homoseksüelliği melekleştiriyor, rastgele ilişkiyi yüceltiyorlar. 18 kişilik hücre evlerinde Kuran yerine koydukları kitabı tek tek okuyorlar, manyaklaşmış hale geliyorlar."

Öte yandan Dünya Kardeşlik Birliği Mevlana Yüce Vakfı adına soruları yanıtlayan Nurhan Uzun ise, "Vakfımız resmi ve yasal kurumdur. Bu iddialara yasal yoldan cevap vereceğiz. Tarikat değiliz. Evrensel kardeşlik peşindeyiz. Yurt dışı bağlantımız da yok" dedi.
532
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.