Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bakımlı Fransızlar

Bakımlı Fransızlar

AB istatistik kurumunun yaptığı ankete göre Fransız erkekler kadınlarına oranla bakımlarına daha özen gösteriyor. En kılıbık ise Sloven erkekler!

Avrupa Birliği'nin (AB) istatistik kurumu Eurostat'ın 9 Birlik üyesi ve Norveç'te yaptığı bir araştırma, kişisel bakımlarına en fazla zaman ayıran ve en fazla uyuyanların Fransızlar olduğunu ortaya koydu. Avrupalıların bir günlük zamanlarını nasıl değerlendirdiklerine yönelik olarak yapılan araştırma, para kazandıkları işe en çok zaman ayıranların ise İngilizler olduğunu gösteriyor. Belçika, Almanya, Estonya, Fransa, Macaristan, Slovenya, Finlandiya, İsveç, İngiltere ve AB üyesi olmayan Norveç'te yapılan araştırmaya göre, bir gün içinde en fazla boş zamana sahip olanlar Norveçliler.

Macar kadınlar mutfakta
Fransızlar hem erkeklerde hem de kadınlarda yeme, içme ve kişisel bakımlarına en fazla zaman ayıran millet olma özelliği de taşıyor. Yaşı 20 ile 74 arasında olan Fransız kadınlar bu alanda kendilerine her gün 2 saat 57 dakika ayırırken, Fransız erkeklerin ayırdığı zaman ise 2 saat 58 dakika olarak dikkat çekiyor. Fransızların bir başka özelliğini ise en fazla uyuyanlar olmaları oluşturuyor. En fazla ev işi yapan erkeklerin Slovenya'da olduğu belirlendi. Araştırmaya göre, evde yapmaya en fazla zaman ayıran erkekler İngiltere'den çıkarken (yüzde 19), bu alanda kadınlar arasında Macarlar (yüzde 29) ilk sırada yer alıyor.
(Milliyet)
425
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.