Magazin

Avşar yine çıldırtacak

Avşar yine çıldırtacak

Hülya Avşar, bu kez tiyatrocuları kızdıracak satırlar kaleme aldı. Avşar acunn.com’daki yazısında oyunculuğu beyin ameliyatına benzetti ve tiyatro oyunculuğunun duyguların yarısını yok ettiğini öne sürdü.

Yazısına tiyatroyu sevdiğini belirterek başlayan Avşar, geçen yıllarda rol aldığı tek kişilik “Bugün Benim Doğumgünüm” oyunununu hatırlatarak şunları yazdı:


“Tiyatro oyunculuğu hiç bana göre değil. Bence oyunculuk; beyin ameliyatı yapmak gibi incelik ve dikkat isteyen bir değer olduğundan, duygularımı yoğun yaşadığım, emin olduğum şu ki; tiyatro oyunculuğu küçük sahnede büyük oyun! Kendimi asansörde kalmış gibi hisseder gibiyim, tiyatro oyunculuğunda en arkada oturan seyirciye oyunculuğunu gösterebilmek için; ‘Seni Seviyorum!’ derken sesini yükseltmen bile, sanki duyguların yarısını yok ediyormuş gibi geliyor. Tiyatro sahnesinde oyunculuğunu kurallar içine sıkıştırıyorsun gibi geliyor. Oysa ki ‘Sinema’ aşkım benim...”

Yayın tarihi: 30.01.2012
325
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.