Magazin

Aşk-ı Memnu Pakistan'ı karıştırdı

Aşk-ı Memnu Pakistan'ı karıştırdı

'Aşk-ı Memnu', Pakistan'da strese neden oldu. Pakistan senatosuna bağlı Enformasyon ve Yayıncılık Komitesi, Türk dizilerinin Pakistan kültürü ve normlarına uymadığını söylüyor.

Pakistan senatosu ülkede özel televizyon kanallarında gösterilen ‘Aşk-ı Memnu’ gibi Türk dizileri nedeniyle karıştı. Senatoya bağlı Enformasyon ve Yayıncılık Komitesi parlamentoda gerçekleştirdiği bir zirvede Türk dizilerinin Pakistan kültürü ve normlarına uymadığını açıkladı. Komite üyeleri Pakistan’ın Elektronik Medya Düzenleme Kurulu’nu (PEMRA) Türk dizileri konusunda harekete geçmediği konusunda eleştirdi.

PEMRA Başkanı Abdül Cabbar ise, “Bu kanalları ne zaman ahlaksız bir içerik yayınlamamaları konusunda uyarsak bize iftira davası açıyorlar” diyerek kendini savundu. Cabbar bu durumun ‘ellerini kollarını bağladığını’ söyledi. Komite üyelerinden Doktor Saeeda Iqbal ise, “Bazı Hindistan dizilerinin ülkede yayınlanmasını durdurdular. Diğer ülkelere neden aynı şey uygulanmıyor? Bu dizilerdeki tema ve tuhaf kıyafetleri gördünüz mü?” diye konuştu. Son dönemlerde Ortadoğu, Balkanlar ve Asya’da büyük ilgi gören Türk dizilerinden Pakistan’da en çok sevilenlerin başında ‘Aşk-ı Memnu’ geliyor.

Klibi bile çok izlendi
Geçtiğimiz kasımda ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinden esinlenen Pakistanlı ünlü şarkıcı KJ dizideki görüntüleri video klibinde kullandığı şarkısının bulunduğu soundtrack albümü çıkarmıştı. Ishq-e-Mamnoo adlı şarkı Pakistan’da sosyal medyada büyük ilgi görmüştü. Şarkı müzik listelerinde bir numaraya kadar yükselmişti.

Yayın tarihi: 19.12.2012
777
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.