Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Artık erkekler de güzelleşiyor

Artık erkekler de güzelleşiyor

Kadınlar gibi erkeklerin de estetik müdahaleye ilgisi giderek artıyor. Estetik uzmanları ve güzellik merkezlerini ziyaret eden erkekler, artık bakımlı ve genç bir vücuda sahip olabilmek için her yolu deniyor.

Özellikle daha dinamik görünmek isteyen işadamı ve politikacıların estetik müdahaleye eğilimli olduğunu belirten Yasemen Güzellik Merkezi'nin sahibi Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı (Dermatolog) Dr. Yasemin Fatih, "Toplumda sadece bayanların genç ve güzel görünmek amacıyla bazı yöntemlere başvurduğu inanışı vardı. Artık bu yıkıldı. Son iki yıldır genel müşteri potansiyelimizin yüzde 30unu erkekler oluşturmaya başladı" dedi.

Erkeklerin özellikle yaşlılık izleri olan kırışıklıkları giderici yöntemleri tercih ettiğini söyleyen Fatih, "Genelde botoks ve dolgu yöntemiyle yüzdeki kırışıklıkları gideriyoruz. Operasyonun kısa sürmesi ve hemen sonrasında işe başlanabilmesi nedeniyle bu yöntemleri tercih ediyorlar. Çünkü estetik cerrahisine başvurup, uzun süreli ortadan kaybolmayı göze alamıyorlar. Ancak birçoğu bu müdahaleler hakkında en yakınındaki insanlara bile bilgi vermiyor. Kadınlar kadar bu konuda rahat değiller. Hala bir gizlilik var" dedi.

Bunun yanında erkeklerin özellikle göz altlarındaki ve göğüsteki tüylerin lazerle dökülmesi talebiyle de geldiğini ifade eden Dermotolog Yasemin Fatih, "İstenilen bölgeye lazerle foto-epilasyon yöntemini uyguluyoruz. Artık erkekler de kendi estetikleriyle yakından ilgileniyor. Daha genç ve dinamik görünmek için de tüm yenilikleri takip ediyor" diye konuştu.
(DHA)
338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.