Magazin

'Afrodizyak'ın kralı meyve

'Afrodizyak'ın kralı meyve

500 çiftin katıldığı bir araştırmaya göre, düzenli olarak meyve yiyen insanlar kendilerini daha seksi hissediyor ve seks hayatları canlanıyor.

Afrodizyak yani cinsel arzuyu artırıcı madde dendiğinde akla istiridye ve çikolata gelirdi. Ancak Cape adlı bir meyve şirketinin 500 çifte ne sıklıkta seks yaptıklarını ve meyve yeme alışkanlıklarını sorduğu araştırmanın sonuçları, meyvenin daha güçlü bir afrodizyak olduğunu ortaya çıkardı.

Daha seksi hissettiriyor
Araştırmaya göre, meyve yiyen çiftlerin seks yapma isteği artıyor. Katılan çiftlerin yüzde 54'ü düzenli olarak normalden fazla meyve yediklerinde kendilerini daha seksi hissettiklerini söylerken, yüzde 33'ü de normalden 2 kat fazla seks yaptıklarını açıkladı.

Üzüm, muz ve çilek
Özellikle üzüm yemenin libidoyu yükseltmeye yardımcı olduğunun bulunduğu araştırmayı yapan uzmanlar, çiftlerin birbirlerinin vücuduna muz sürmesinin, üzüm tanelerini erimiş çikolataya batırarak yedirmesinin ve birlikte çilek yemesinin seks isteğini artıracağını belirtti.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 03.02.2004
390
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.