Magazin

Abramovich'in ilk karısı en şanssız kadın

Abramovich'in ilk karısı en şanssız kadın

Ünlü Rus işadamı Abramovich'in yoksulluk günlerini paylaşan Olga, 'en şanssız kadınlar' arasında gösterildi.

Dünyanın en zengin adamları listesinde yer alan İngitere'nin ünlü futbol kulübü Chelsea'nın sahibi Rus işadamı Roman Abramovich'in uzun zaman hiç ortaya çıkmayan ilk eşi, Rus medyasında 'dünyanın en şanssız kadınları' arasında gösterildi. Abramovich'le, yoksulluk günlerinde tanışan ve 1988'de evlenme teklifine 'Evet' diyen Olga, tam anlamıyla 'kör talih' örneği. Çünkü, Olga'dan sonra Abramovich'in hayatına giren her lüks ve bolluk içinde yaşadı. Ama Olga boşanırken Abramovich'ten sadece bir yatak aldı.

İkinci eşe servet verdi
Olga hala Moskova'da, bir oda bir salon 60 metrekarelik bir dairede hayatına devam ediyor. Oysa ikinci eşi İrina'dan geçen yıl boşanırken Abramovich ona 300 milyon dolar vermişti. Abramovich İrina'ya ayrıca bir yat ve St. Topez'de muhteşem bir villa da verdi.

Sevgilisi paraya para demiyor
Şimdilerde ise Rus model Daria Zhokova ile gününü gün eden Abramovich, sevgilisini memnun etmek için hiçbir masraftan kaçınmıyor. Daria alışveriş için özel uçakla, yatlarla dünyayı turluyor. Doğum günü partisi için ise Abramovich bir milyon Sterlin harcadı.

Önce arabasını değiştirmiş
"Roman'la evlendiğimizde kelimenin tam anlamıyla meteliğe kurşun atıyordu. Plastik oyuncaklar satıp para kazanmaya çalışıyordu. Dairemizde bir yatak, bir masa, iki sandalye ve fermuarlı portatif dolabımız vardı. Evliliğimizin ilk aylarında perde alacak paramız bile yoktu ve pancerelere gazete yapıştırdık. Ama çok mutluyduk. Hiç kavga etmedik' diyen Olga, hala mutluluğun parayla alakalı olmadığına inandığını söyledi.

Roman Abramovich'in para kazanmaya başladığı komünizm sonrası 1990'da, önce Lada marka eski arabasını değiştirdiğini, sonra da kendisini terkettiğini söyleyen Olga, 'Irina ile tanıştı ve kısa sürede boşandık. Boşanırken ondan hiç bir şey almadım. Ama yatağımız bende kaldı' dedi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 16.01.2008
784
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.