Magazin

6'ncı Harry Potter çılgınlığı başladı

6'ncı Harry Potter çılgınlığı başladı

J.K. Rowling'in yarattığı Harry Potter serisinin altıncı kitabı olan 'Harry Potter and half-blood prince'in bu hafta sonu yayınlanacak olması İnternet'te 'fiyat savaşları'nı başlattı.

'Asda' ve 'Tesco' online satış siteleri, yüzde 47'lik rekor bir indirimle kitabın fiyatını 8.96 euro olarak belirledi. Asda online alışveriş sitesi, daha ucuzunun bulunması halinde farkı ödeyeceklerini bildirdi. Hafta sonunda iyice kızışacak olan rekabetin fiyatları daha da düşürmesi bekleniyor. Kitabın 2 milyon kopyasının sadece İngiltere'de, 10 milyondan fazlasının da tüm dünyada satılacağı tahmin ediliyor.

İngiltere'nin en büyük kitabevi zincirlerinden olan Waterstone'un yaşları 8-16 arasında değişen bin çocukla yaptığı ankette, deneklerin yüzde 39'u favori televizyon programlarından Harry Potter'ın son çıkan kitabını okuyabilmek için vazgeçebileceklerini belirtti.
Yayın tarihi: 13.07.2005
426
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.