Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

30 dakikada 1 milyon doları nasıl harcarsınız?

30 dakikada 1 milyon doları nasıl harcarsınız?

İzleyici çekebilmek için birbirinden ilginç programlar sunan Amerikan televizyonları, son olarak "30 dakikada 1 milyon doları nasıl harcarsınız?" adlı bir program hazırladı.

Konuyla ilgili fikrin, New Yorklu emlak kralı Donald Trump'a kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından verildiği ve Trump'ın öneriyi ilginç bulduğu bildirildi. Girişimi kendisi başlattığı için programda yarışmacılara verilecek kredi kartının adı da "Trump kartı" olacak.

Programın yapımcısı David Russo'nun verdiği bilgiye göre, yarışma 4 kişi arasında yapılacak. Yarışmaya katılmak için önceden başvurma koşulu bulunuyor. Yarışma, kamera ekibiyle birlikte gelecek olan takdimcinin "Trump kartını" yarışmacıya verdiği anda başlayacak ve 30 dakika sonra bitecek.

Kartın kendisine ne zaman verileceği yarışmacıya önceden bildirilmeyecek. Bu nedenle yarışmacının her an hazırlıklı bulunması icap ediyor. Örneğin yarışmacı dişçideyse derhal koltuktan kalkarak alış-verişe çıkması gerekecek.

Oyunun bir diğer kuralına göre, yarışmacı alış-verişler için telefon kullanamayacak ve bir seferde 200 bin dolardan daha pahalı mal alamayacak.

Yarışma sonunda dört yarışmacı arasında en fazla harcama yapan kişi, kartla satın aldıklarına sahip olacağı gibi bir milyon dolarlık (yaklaşık 680 milyar TL) ödülü de kazanacak.

Programın yapımcısı David Russo, ilginç yarışmanın hangi kanal tarafından yayınlanacağı konusunda CBS, NBC, ABC ve FOX televizyonlarıyla temas halinde olduklarını kaydetti. Programın, bu yaz ya da en geç sonbahar aylarında yayına girmesi bekleniyor.
152
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.